Číst dál...
Vážíme si Vašeho velkého zájmu o pracovní snídani na téma whistleblowing! Byla to skvělá příležitost pro sdílení zkušeností, nápadů a postupů v této důležité oblasti. Vaše aktivní účast a zájem o toto aktuální téma nás těší.

Číst dál...

Zveme Vás na pracovní snídani na téma WHISTLEBLOWING pro ty, co nestíhají.

NOVÝ ZÁKON JE ÚČINNÝ OD 1. 8. 2023! Nestihli jste se připravit na novou legislativu ohledně whistleblowingu? Nejste si jistí, jaké povinnosti z ní pro vaši společnost vyplývají? Přijďte s námi posnídat a získejte jasné odpovědi! V rámci naší snídaně se zaměříme na whistleblowing PRAKTICKY, STRUČNĚ a JEDNODUŠE a poradíme Vám, jak na to.

Číst dál...

Jste z východních Čech a hledáte práci v regionu? Pak máme nabídku přímo pro Vás! Advokátní kancelář Anny Frantalové, sídlící přímo v centru Pardubic na třídě Míru, hledá nové členy týmu na pozici advokátní koncipient/ka. Preferujeme uchazeče s předchozí praxí (i studentskou) v oboru civilního práva.

Číst dál...

Nakupování online je dnes zcela běžné. Ne všichni ale přesně vědí, kdy a za jakých podmínek mohou zboží zakoupené přes internet vrátit a na co si dávat z právního hlediska pozor. Poslechněte si další díl Radioporadny na Českém rozhlase Pardubice, hostem byla advokátka JUDr. Anna Frantalová, Ph.D.

Odkaz je zde: https://pardubice.rozhlas.cz/zakon-na-nakupovani-pres-internet-pamatuje-provereny-e-shop-si-ale-musi-kazdy-9090488

Číst dál...
Číst dál...Naše kancelář byla opět zařazena do ročenky Významné advokátní kanceláře roku. Jsme rádi, že i letos můžeme být v té nejlepší společnosti. 
Je to pro nás ocenění i závazek, aby naše služby pro Vás byly i nadále co nejlepší!
 
   
Číst dál...

V katastru nemovitostí je evidováno velké množství nemovitostí, jejichž vlastník zde není označen dostatečně určitě tak, jak to vyžaduje katastrální zákon. Například může jít o situaci, kdy je v katastru zapsáno jen jméno a příjmení vlastníka a jiné údaje o něm nejsou známé. Obvykle se jedná o případy, kdy vlastnické právo přešlo na nedostatečně identifikovaného vlastníka již před řadou let, ale není to pravidlem.

V této souvislosti bychom Vás rádi upozornili, že dne 1. 1. 2024 uplyne desetiletá lhůta stanovená katastrálním zákonem k dohledání vlastníků těchto nemovitostí. Poté na ně bude pohlíženo jako na opuštěné a připadnou do vlastnictví státu. Pokud se tedy domníváte, že by to mohl být případ Vaší nemovitosti, je potřeba, abyste se nejpozději do konce letošního roku o své vlastnické právo přihlásili. Seznam nemovitostí s nedostatečně identifikovaným vlastníkem je možné najít na internetových stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Tým naší advokátní kanceláře Vám může pomoci jak s prověřením celé situace, tak s případným uplatněním Vašich vlastnických práv.

(Blíže viz § 64 a § 65 katastrálního zákona ve spojení s § 1045 odst. 2, § 1050 odst. 2 a § 3067 občanského zákoníku.)

Číst dál...

Dne 26. 1. 2023 byl Nejvyšším soudem vydán rozsudek č. j. 22 Cdo 2258/2021-460, který se zabýval zásadní otázkou, a to zda zákaz změny v neprospěch odvolatele platí i v civilním sporném řízení. Nejdůležitější informace, které tento rozsudek přinesl, shrnujeme v tomto článku.

Číst dál...

Číst dál...Naše skvělá advokátka, Mgr. Tereza Možíšová, se nedávno podělila o své odborné znalosti na téma řešení dluhů a insolvenčního řízení v rámci vysílání Českého rozhlasu Pardubice.

Pokud jste rozhovor nestihli sledovat, máme pro vás připravený odkaz na kompletní záznam zde. V rozhovoru se dozvíte, jak postupovat v případě vlastních dluhů, ale i jak jednat, pokud vám dluží někdo, kdo je sám v dluhové pasti. A pokud budete potřebovat s tímto tématem poradit, jsme Vám samozřejmě k dispozici. 

 https://pardubice.rozhlas.cz/i-velke-dluhy-jsou-resitelne-diky-oddluzeni-z-toho-muzete-byt-do-5-let-venku-9023673