Číst dál...
Číst dál...Naše kancelář byla opět zařazena do ročenky Významné advokátní kanceláře roku. Jsme rádi, že i letos můžeme být v té nejlepší společnosti. 
Je to pro nás ocenění i závazek, aby naše služby pro Vás byly i nadále co nejlepší!
 
   
Číst dál...

V katastru nemovitostí je evidováno velké množství nemovitostí, jejichž vlastník zde není označen dostatečně určitě tak, jak to vyžaduje katastrální zákon. Například může jít o situaci, kdy je v katastru zapsáno jen jméno a příjmení vlastníka a jiné údaje o něm nejsou známé. Obvykle se jedná o případy, kdy vlastnické právo přešlo na nedostatečně identifikovaného vlastníka již před řadou let, ale není to pravidlem.

V této souvislosti bychom Vás rádi upozornili, že dne 1. 1. 2024 uplyne desetiletá lhůta stanovená katastrálním zákonem k dohledání vlastníků těchto nemovitostí. Poté na ně bude pohlíženo jako na opuštěné a připadnou do vlastnictví státu. Pokud se tedy domníváte, že by to mohl být případ Vaší nemovitosti, je potřeba, abyste se nejpozději do konce letošního roku o své vlastnické právo přihlásili. Seznam nemovitostí s nedostatečně identifikovaným vlastníkem je možné najít na internetových stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Tým naší advokátní kanceláře Vám může pomoci jak s prověřením celé situace, tak s případným uplatněním Vašich vlastnických práv.

(Blíže viz § 64 a § 65 katastrálního zákona ve spojení s § 1045 odst. 2, § 1050 odst. 2 a § 3067 občanského zákoníku.)

Číst dál...

Dne 26. 1. 2023 byl Nejvyšším soudem vydán rozsudek č. j. 22 Cdo 2258/2021-460, který se zabýval zásadní otázkou, a to zda zákaz změny v neprospěch odvolatele platí i v civilním sporném řízení. Nejdůležitější informace, které tento rozsudek přinesl, shrnujeme v tomto článku.

Číst dál...

Číst dál...Naše skvělá advokátka, Mgr. Tereza Možíšová, se nedávno podělila o své odborné znalosti na téma řešení dluhů a insolvenčního řízení v rámci vysílání Českého rozhlasu Pardubice.

Pokud jste rozhovor nestihli sledovat, máme pro vás připravený odkaz na kompletní záznam zde. V rozhovoru se dozvíte, jak postupovat v případě vlastních dluhů, ale i jak jednat, pokud vám dluží někdo, kdo je sám v dluhové pasti. A pokud budete potřebovat s tímto tématem poradit, jsme Vám samozřejmě k dispozici. 

 https://pardubice.rozhlas.cz/i-velke-dluhy-jsou-resitelne-diky-oddluzeni-z-toho-muzete-byt-do-5-let-venku-9023673

Číst dál...

Omlouváme za ten malý výbuch nadšení, ale máme radost, že máme tu čest být opět partnerem Mezinárodního festivalu keltské kultury Lughnasad v Nasavrkách! Letos se koná už 17. ročník a my u toho nesmíme chybět.

Na téhle akci nás baví to, že kromě skvělé zábavy přináší i velmi kvalitní ukázku života našich předků a má velký přesah do vzdělávání. A to je za nás skvělý bonus 🙂
Zapište si do diáře termín 28.-29.7.2023. My tam budeme určitě a co vy, přijedete se podívat? 😀
 
Více informací hledejte na: www.lughnasad.cz
Číst dál...

"Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat." Jára Cimrman

Pravděpodobně jste o něm již slyšeli, v posledních dnech na něj narazíte úplně všude. Máme na mysli whistleblowing. Co to je, koho se týká, jak rychle to musíte řešit a na koho se obrátit? Všechny tyto odpovědi pro Vás advokátka JUDr. Anna Frantalová, Ph.D. shrnula do přehledného článku. A pokud máte zájem o osobní konzultaci nebo zpracování potřebných dokumentů, můžete nás hned kontaktovat.

Číst dál...

Číst dál...Pro mnoho lidí představuje nákup nemovitosti vydání jejich celoživotních úspor. Proto je velmi důležité, promyslet všechno do detailu a nechat si nejlépe od právníka poradit při sepisování kupní smlouvy.

„Než v záchvěvu nadšení podepíšete smlouvu, nechte si dům nebo byt prověřit. Nejde jen o faktické vady, které jsou vidět na první pohled, ale i o vady v právní oblasti, které bez odborníka neodhalíte. Někdy stačí zkušený pohled do katastru a zjistíte, že například studna, kterou využíváte, už nestojí na vašem pozemku, a podobně,“ varuje pardubická právnička Anna Frantalová.
 

https://pardubice.rozhlas.cz/z-vysneneho-domu-barak-hruzy-zabrani-tomu-dobra-kupni-smlouva-osetrena-pravnikem-8998506

Číst dál...

Číst dál...Víte, co jsou sousedské imise? Je to všechno, čím vás může soused obtěžovat: hluk, prach, nepořádek, kouř nebo zápach. Může to být také stín od stromu, padající listí, uštěkaný pes a dokonce příliš hlasitá slepice. Je to tedy něco, co nás obtěžuje někdy právem, jindy neprávem. Pokud se sousedé nedokážou domluvit, může jejich spor skončit u soudu.  

Advokátka Mgr. Tereza Možíšová hovořila o sousedských vztazích z pohledu práva v pořadu Radioporadna s moderátorkou Jitkou Slezákovou.

Celý záznam rozhovoru si můžete pustit zde: https://pardubice.rozhlas.cz/stini-vam-souseduv-strom-a-ci-jsou-jablka-a-listi-za-plotem-advokatka-radi-se-8980584

Číst dál...

Přemýšlíte o tom, jak rozdělit majetek, který jste za života nastřádali? Někteří lidé to neřeší a po jejich smrti dochází k hádkám v rodině kvůli dědictví. Proto je podle advokátky Anny Frantalové důležité uspořádat si majetek ještě za života.